Reporter Patricia bezocht onlangs voor het eerst de Italiaanse Dolomieten. Een bestemming die nog op de bucketlist stond, en nu eindelijk afgestreept kon worden. En deze bestemming beviel uitermate goed! Al enige jaren stond ie behoorlijk bovenaan m’n bucketlist: skiën in de Dolomieten. Ja oké, die bucketlist is lang, en vooral met bestemmingen waar je niet zo snel komt. Dat geldt echter niet voor Italië, een land wat ik in de zomer ook een fijne bestemming vindt. Dus werd het hoog tijd de Italiaanse bergen eens te bezoeken.

En ik werd niet teleurgesteld. Het is hier fantastisch skiën op de eindeloze pistes die het gebied rijk is. En dat zijn in totaal meer dan 1200 pistekilometers in 15 verschillende skigebieden. Hier kun je de beroemde Sellaronda doen. Deze 40 kilometer lange route ski je in een rondje, waarbij je kunt kiezen het rondje tegen de klok in, of met de klok mee te skiën. De skiroute voert je door vier verschillende dalen: Val Gardena, Alta Badia, Arabba-Marmolada en Val di Fassa-Carezza.

Hier is het overal genieten van het schitterende landschap. Want in de Dolomieten is het woord majestueus uitgevonden. Het zicht op de schitterende bergmassieven is wat mij betreft echt nog eens de kers op de taart voor dit gebied. De Dolomieten staan dan ook niet voor niets op de UNESCO werelderfgoedlijst.

Zonsopgang in de Dolomieten

Al lange tijd leek me dit gaaf om te doen: heel vroeg opstaan en het eerste spoor skiën. Dit kun je regelen via Val Gardena Active. Dat betekent heel vroeg in de lift (in ons geval om 6.20 uur) die speciaal hiervoor opent. Daarna geniet je van een heerlijk ontbijtje in de Dantercepies Lounge bovenaan de gelijknamige lift en kun je de zon op de berg op zien komen. Gevolgd door een afdaling waar je als eerste vanaf skiet, over een vers geprepareerde piste. Ribcord!!

Nog in het donker verzamelen we ons bij de Dantercepies lift. Deze heeft zo vroeg natuurlijk nog niet gedraaid, dus het is even wachten tot ie een proefrondje heeft gedaan. En dan zo snel mogelijk naar boven, want de zonsopgang willen we niet missen!

Het schemert nog als we in de lift stappen.

Aangekomen in de schemering bij de Dantercepies Lounge mogen we kiezen uit allerlei heerlijkheden bij het ontbijtbuffet. Een goed begin van de dag!

En dan komt de zon echt op, boven de geweldige bergen van de Dolomieten. We hebben geluk met het weer, want de zon piept net door het wolkendek heen. Elke minuut verandert het licht, waardoor het zicht steeds anders is. Ook zien we een weerverschijnsel: een reflectie van de zon in de paar wolken die wat lager hangen. Een soort bijzon? (Wie dit weet mag het zeggen!).

Links op de foto: hoe heet dit weerverschijnsel, waar de zon in de wolken reflecteert?

Dan is het tijd om de afdaling terug naar het dal te maken. Over een vers geprepareerde piste, over de ribbels, waar nog niemand is geweest. En ondanks dat we met een groep van zo’n 30 mensen in totaal naar boven gingen, zijn we de enige mensen die nu afdalen. Wat een rust en stilte! Onderweg worden deze echter nog even verbroken door een aantal pistenbully’s die nog hard aan het werk zijn voordat er weer een nieuwe skidag start. Die blijven netjes aan de zijkant, dus er is geen gevaar. Wel een heel gaaf gezicht!

Veel te kort nadat we begonnen (hoewel nog vaak gestopt voor foto’s) staan we weer beneden. Dit was het vroege opstaan echt meer dan waard!

Als enige op de piste!

Meer info over dit soort activiteiten in het Dolomiti Superskigebied vind je op Val Gardena Active. Hier zijn meerdere activiteiten in allerlei dorpen in de Dolomieten te vinden. Het eerste spoor skiën wordt ook vanuit andere dorpen georganiseerd, net zoals sneeuwschoenwandelen, Sunset skiing (ga als laatste de piste af en ervaar de zonsondergang), ziplinen, cross country skiën en nog veel meer!

Meer weten over Val Gardena en Dolomiti Superski? Kijk dan eens op de site van Val Gardena of Dolomiti Superski!

Foto’s: Patricia Christiani


Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

 

BBI Travel

Wintersport in Scandinavië 

Wintersport in sneeuwzeker Scandinavië ontdek je met BBI Travel. In Noorwegen en Zweden zijn de pistes en dalen bedekt met een dikke laag sneeuw. Je vliegt er gemakkelijk naar toe vanaf Schiphol of Groningen Airport.Boek jouw wintersportvakantie via BBI Travel en beleef een wintersportvakantie als nooit tevoren. Lees meer

Val d'Aosta

Wintersport in Valle d’Aosta

Het bergdecor van Valle d’Aosta in Noord-Italië is adembenemend. Het dal wordt omringd door de hoogste toppen, door de Mont Blanc, de Monte Cervino, de Monte Rosa. Skiën tot 3000 meter en zelfs hoger betekent sneeuwzekerheid tot eind april. Lees hier de reistips en reisverhalen. Lees meer

Savoie Mont Blanc

Beleef de winter in Savoie Mont Blanc 

Savoie Mont Blanc beslaat maar liefst twee derde van de Franse Alpen. Kom genieten in Val d’Isère, Les Trois Vallées, Portes du Soleil, of ontdek de kleinere resorts zoals Valloire, Samoëns of Les Saisies. Met wel 112 verschillende resorts is er voor iedereen een leuke bestemming te vinden. Ski over de lange pistes of geniet van de mooie witte omgeving tijdens een huskytocht. Ontdek de vele activiteiten op Savoie Mont Blanc Explore. Met Go Savoie Mont Blanc boek jij jouw hele reis met de trein naar het resort in één klik. Zo kom je helemaal uitgerust op jouw bestemming aan. Kom jij genieten? Lees meer