Twee zwaargewonden op piste Hochkar
Gisteren was er een ernstig ski-ongeluk op de Hochkar waarbij een man en een jong meisje met elkaar in botsing kwamen. Beiden liepen ernstige verwondingen op en werden na het ongeval naar ziekenhuizen gebracht.
Het elfjarige meisje bevond zich zondag rond 9.50 uur op één van de rode afdelingen van de Hochkar. Daar kwam ze in botsing met een 52-jarige man, die zijwaarts boven het meisje aan het skiën was geweest. Beiden vielen als gevolg van de botsing. Volgens ooggetuigen rolde de elfjarige verschillende keren over de kop en gleed de man ook de helling af waarna hij bewusteloos in de sneeuw bleef liggen. Hulpdiensten van de bergreddingsdienst Göstling an der Ybbs (district Scheibbs) hebben de beiden in veiligheid gebracht en met een noodhelikopter en een medisch hulpvoertuig naar ziekenhuizen gebracht. Beide waren ernstig gewond. Hoe het nu met hen gaat is niet duidelijk.
Over Hochkar
Hochkar ligt op de de grens van Steiermark en Niederösterreich jn Oostenrijk. Dankzij de oostelijke ligging en hoogte is er sprake van een vrij sneeuwzeker gebied. Het gebied is niet groot; het telt slechts 20 kilometer aan piste. Over het algemeen is een pittig skigebied.
Bron: Orf. at | Hoofdfoto: Pixabay
Lees ook:
- Vier gewonden na lawine Pitztal, ook lawine Stubai
- Man overleden na botsing met pistenbully
- Dodelijk ski-ongeluk in Nauders
Ik ben ontzettend gek op wintersporten. ’t Maakt me niet uit waar ik dat doe, als er maar sneeuw ligt. En als ik er maar schrijven kan, zoals ik dat sinds 2008 doe voor Snowrepublic. Na het snowboarden hou ik er ook enorm van om een biertje te drinken in de après-ski tent en de bekende après-ski nummers mee te lallen. En oh ja, ik ben die hard Goofy 🙂