Skiverbinding Zell am See naar Saalbach Hinterglemm voorlopig in de ijskast

Er werd al jaren over gesproken: het maken van een verbinding tussen Zell am See naar Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn. Grensoverschrijdend en visionair werd het zelfs genoemd door de mogelijkheid te kunnen skiën van de Kitzsteinhorn naar de Maïskogel, via Kaprun, even met de bus naar Zell am See en dan eindigen in Fieberbrunn. Klinkt als een droom. Helaas, deze droom gaat voorlopig de ijskast in. Dat meldt Salzburger Nachrichten op haar website
30 miljoen euro
Er zou een verbinding moeten komen met de naam Saalbach Xpress die uit zou komen bij de Poltenbahn op de Asitz om van daaruit naar Saalbach te gaan. Achter het dalstation van Zell am See Xpress in Viehhofen om precies te zijn.
Met het plan om de gebieden komt behalve het bouwen van de verbinding zelf, ook veel overleg, afspraken en hoorzittingen kijken. En nu juist die laatste zijn door corona niet door gegaan. Daarnaast kampt het project met de benodigde inkomsten die door corona niet op het niveau gekomen zijn wat benodigd is. Het gaat namelijk om een investering van maar liefst 30 miljoen euro. Daarmee lijkt het project op een dood spoor terecht zijn gekomen.
Wat nu?
Met de verbinding zou het grootste skigebied van Oostenrijk ontstaan, namelijk ruim 350 kilometers. Of het ooit tot uitvoering komt is vooralsnog zeer de vraag; er wordt gezegd dat het niet voor 2025 gerealiseerd zal worden. Desalniettemin is het skicircus van Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn een super mooi en groot gebied waar je je dagenlang prima kunt vermaken, ook zonder deze verbinding.
Edit
Voor de volledigheid: je kunt nu in Viehofen al met de Zell am See Xpress omhoog richting Zell am See (Schmitten), maar dan moet je bij terugkomst altijd in Viehofen de bus terug nemen richting het Skicircus. Het gaat hier dus om een andere aansluiting.
Lees ook:
- Nieuwe uitdaging voor gezinnen in Skicircus Saalbach Hinterglemm
- Misschien wel de drie beste redenen om naar Saalbach te gaan!
- Winter in Saalbach Hinterglemm is ook geweldig zonder ski’s of snowboard
Hoofdfoto: Saskia Smulders
Ik ben ontzettend gek op wintersporten. ’t Maakt me niet uit waar ik dat doe, als er maar sneeuw ligt. En als ik er maar schrijven kan, zoals ik dat sinds 2008 doe voor Snowrepublic. Na het snowboarden hou ik er ook enorm van om een biertje te drinken in de après-ski tent en de bekende après-ski nummers mee te lallen. En oh ja, ik ben die hard Goofy 🙂