De slogan van Méribel is ‘Coeur des 3 Vallées‘, oftewel (in het) hart van Les 3 Vallées. Dat is nogal letterlijk, want als je op de pistekaart kijkt, dan zie je dat Méribel inderdaad in het midden ligt tussen andere bekende plaatsen als Courchevel aan de ene kant en Les Menuires en Val Thorens aan de andere kant. Een perfecte uitvalsbasis om de ruim 600 kilometer piste die het gebied beslaat te ontdekken.

Zelf sta ik na exact twee jaar weer op mijn snowboard. Corona hield me al die tijd uit de besneeuwde bergen, maar nu stond ik te popelen om te gaan. Check hieronder mijn bijna perfecte trip met prachtig weer, goede sneeuw een een waanzinnig mooi hotel.

Dit zijn de plaatjes die je als wintersporter wilt zien, of niet soms?

’s Ochtends in het vliegtuig, ’s middags lunch in de zon

We vertrekken om half 10 vanaf Amsterdam en vliegen naar Lyon. Een vlucht van niks, en na twee uur rijden zitten we even over enen al aan de lunch in de zon. Aan de piste! Voor iedereen die nooit genoeg kilometers maakt is dezelfde dag skiën dus zeker mogelijk. Wij besluiten het iets rustiger aan te doen en gebruiken de middag om het dorp te ontdekken en van ons werkelijk fantastische hotel Le Coucou te genieten, maar daarover later meer.

Ga je met de auto, dan ligt Méribel op zo’n 1100 kilometer van Utrecht. Je kunt trouwens ook met de Ski Thalys naar Méribel. Vertrek ’s ochtends om iets over vijven vanaf Amsterdam Centraal (of drie kwartier later uit Rotterdam) en om kwart voor twee ben je in Moûtiers! Vanaf daar neem je de bus, Méribel is slechts 20 kilometer verderop. Zorg wel dat je op tijd boekt, de tickets gaan hard. Bovendien is je kaartje goedkoper als je ver van tevoren boekt. Een volgende keer ga ik zeker voor deze optie.

Welkom in Méribel! Dit is het uitzicht vanaf het terras bij Le Folie Douce

Hup, op naar de piste!

De volgende ochtend staan we vroeg op om lekker op tijd de berg op te gaan. Een gids die al jaren in dit gebied woont en werkt neemt ons op sleeptouw. Heerlijk, want zo hoef je niet op de kaart of de route te letten en kun je optimaal genieten. Mijn eerste meters zijn na zo’n lange tijd wat onwennig, maar doordat de sneeuw van prima kwaliteit is, draai ik al snel weer lekker mijn bochtjes. Heerlijk op ontdekking in wat nog steeds het grootste skigebied ter wereld wordt genoemd.

Een van de mooiste dingen van wakker worden in de bergen: deze prachtige luchten net voordat de zon opkomt

Skiën zonder mondkapje, maar met buff

Inmiddels ziet het er ‘corona-wise’ een stuk rooskleuriger uit, maar tijdens mijn reis was het allemaal nog maar spannend. In tegenstelling tot bijvoorbeeld Oostenrijk is het in Frankrijk niet nodig om met een groot en oncomfortabel FFP-masker te skiën. Een buff is ook goed. Wel moet die dan dik genoeg zijn. Méribel verkoopt bij elke wintersportwinkel speciale dikkere buffs, waarbij je aan het logootje kunt zien dat ze geschikt zijn.

In de gondels en stoeltjesliften, maar ook in de wachtrijen moet de buff je neus en mond bedekken. Ook neemt onze gids ons voor de zekerheid mee in vooral stoeltjesliften en vermijden we zoveel mogelijk dichte gondels. Steekproefsgewijs wordt ook je coronapas gecontroleerd als je een skilift in wilt (passe sanitaire in het Frans), net als bij de restaurants op de piste en in het dorp. Met een beetje geluk is dit allemaal niet meer nodig nu jij dit artikel leest.

Met gids Martin in de lift, we hebben onze speciale buffs op

Skiën met de zon mee

Door de centrale ligging van Méribel zijn er aan alle kanten pistes. Dat betekent pistes op het noorden, oosten, zuiden en westen. Als je het een beetje handig uitkient, ski je zo de hele dag heerlijk in de zon. Tijdens onze dagen in Méribel zit het weer ongelofelijk mee: wie zien letterlijk geen wolkje aan de hemel. De sneeuw is goed, maar we gunnen het gebied wel een nieuwe laag wit goud. Geen wonder, want het heeft al een paar weken niet gesneeuwd en is vrij warm voor de tijd van het jaar.

We pakken flink wat verschillende pistes, van gemakkelijk blauw, aardig wat rood en een zwarte. Ook op de zwarte piste is de sneeuw goed en kom je geen ijs tegen. Voor mij een voorwaarde om nog een beetje charmant naar beneden te komen.

Had ik al gezegd dat er deze dagen echt geen wolkje aan de hemel was? Foto: Mechteld van Wezel – The Hike

Gezellig dorp zonder de typisch Franse hoogbouw

Aan het einde van de dag skiën we naar het centrum van het dorp. Opvallend is de bouwstijl van Méribel. Iedereen die wel eens in een Franse skidorp is geweest dat speciaal voor de wintersport uit de grond zijn gestampt, weet dat die esthetisch niet bepaald een hoogtepunt zijn.

Zo niet in Méribel. Al vanaf het allereerste begin waren de bouwregels streng en dat zijn ze nog steeds. Veel hout, geen beton en vooral: geen hoogbouw. Tegenwoordig bestaan er natuurlijk wel veel grote hotels. Maar ook die mogen niet de hoogte in. Vaak volgen ze de loop van de berg en worden aan elkaar gebouwd alsof het meerdere gebouwen zijn. Slimme jongens, die Fransen, want het resulteert in een gemoedelijk en mooi dorp.

Hotel Le Coucou met 55 kamers, meerdere restaurants en bars en een spa. Van buiten lijkt het helemaal niet zo groot door de slimme bouw

Drie verschillende delen van Méribel

Het dorp bestaat uit verschillende gedeeltes, met elk een andere vide. Méribel Village is – in tegensteling tot wat je misschien verwacht – de nieuwste toevoeging aan Méribel. Tot begin jaren ’90 vond je hier vooral veeschuren, maar inmiddels is het een mooi en typisch Savoyaards dorp geworden met veel chalets. Deze chalets zijn zowel nieuw gebouwd als ook gevestigd in de eerdergenoemde boerenschuren.

Méribel Centre is het centrum van het dorp, waar je de meeste restaurants vindt en zelfs een winkelstraat. Het wat hogergelegen Méribel-Mottaret heeft relatief meer appartementen en is daardoor wat goedkoper.

Uitzicht op Méribel. Een flinke sneeuwbui is wel gewenst op dit moment

Eten op de piste: van simpel tot bijzonder exclusief

Als je je wilt laten pamperen, dan zit je in Méribel goed. Natuurlijk zijn er genoeg plekken voor een simpele kop koffie in de ochtend of een bordje friet tijdens de lunch, maar leuker is het om groots uit te pakken.

Dat kan bijvoorbeeld bij de bekende Folie Douce, die ook in andere Franse wintersportplaatsen te vinden is. Om er te komen neem je de Saulire Express vanuit het dal en stapt uit bij het middenstation. Vanaf daar is het slechts tientallen meters skiën naar de ingang van het terras. Of lopen natuurlijk, want bij Folie Douce is het nogal eens zien en gezien worden. En dus komen er genoeg gasten op schoenen om een hapje te eten, iets te drinken of vet te feesten.

Een andere tip is het bergrestaurant Maya Altitude. Een prachtig panoramaterras (uitzicht op de Mont Blanc!), heerlijke ligstoelen en een bijzonder fancy interieur liggen er hier op je te wachten. Op het menu een heerlijke forel, huisgemaakte hamburger of vegetarische curry. Bovendien is het restaurant spiksplinternieuw, het opende pas aan het begin van seizoen 2021-2022 haar deuren.

Après-ski op de berg of juist in het dal

Om te après-skiën zijn er in Méribel ontzettend veel opties, die je kunt onderverdelen in verschillende soorten. Zo kun je op de piste terecht (en als ‘ie schijnt: in de zon) . De hierboven genoemde restaurants veranderen na de lunch in hippe clubs, inclusief live DJ op het terras.

Ook onderaan de pistes zijn er genoeg mogelijkheden. Eén van de plekken waar het eigenlijk altijd wel feest is, is Le Rond Point aan de Doron-piste. Verblijf je in Méribel Centre, dan hoef je maar een paar meter te lopen om bij verschillende kroegen en après-skitenten te komen. Veel daarvan serveren ook eten, mocht je hongerig zijn geworden van een dagje skiën.

Tot slot hebben de (grotere) hotels die een terras en bar hebben vaak après-ski. Wellicht wat minder uitbundig dan op de andere plekken, maar zeker niet minder gezellig. Zo bestel ik graag een vin chaud bij het haardvuur om lekker na te genieten van de dag.

Gezellig druk bij Folie Douce. AL tijdens de lunch starten hier diverse shows, live muziek en DJ’s en dat gaat door tot het einde van de middag

Doe eens wat anders dan skiën of snowboarden

Skiën en snowboarden is geweldig. Maar in Méribel kun je op en naast de piste nog veel meer beleven. Zo ging ik paragliden, paardrijden en sneeuwschoenwandelen. Als paardengek stond rijden door de sneeuw namelijk al erg lang op mijn wishlist. En de adrenalinerush wanneer je bij paragliden de berg afrent of glijdt is ook ongeëvenaard. Gelukkig kon ik weer even bijkomen tijdens een mooie sneeuwschoenwandeling. Ik schreef daar nog een artikel over dat je hier kunt lezen.

Paardrijden bij Le Ranch Nordique. Foto: Carlo Cornelissen, Waanzinnige Wereld

Uit eten in Méribel: restaurants genoeg

Bereid je maar voor op een paar kilo extra na je vakantie in Méribel, of ski nog een extra rondje. Want lekker eten kun je hier wel! Heb je overdag al genoten van een toplunch op de berg, in de avonduren houdt het niet op. Hieronder tips voor een heerlijk diner.

Zo heeft Hotel Le Coucou twee restaurants en een bar. De pasta met truffel is om je vingers bij af te likken, maar dat geldt eigenlijk ook voor alle andere gerechten. Naast het binnenrestaurant is er een prachtig terras, waar wij op de dag van aankomst een waanzinnige lunch aten.

Ook aten we in het restaurant van Hotel Le Savoy. Dit hotel staat in het centrum van het dorp en is daarmee een perfecte uitvalsbasis als je van wat meer reuring houdt. De andere restaurants liggen hiermee op loopafstand, maar je hoeft het hotel dus niet uit.

Tot slot Le 80 (op z’n Frans: Le quatre-vingts), het restaurant van Hotel de la Chaudanne. Het thema van het restaurant is ‘rond de wereld in 80 dagen’ en dat zie je meteen zodra je binnenkomt. De verwijzigen naar het wereldberoemde boek van Jules Verne zijn overal.

Op verschillende plekken in het gebied staan automatische camera’s.

Le Coucou in Méribel: waanzinnig 5-sterrenhotel met ongeëvenaarde service

Heel eerlijk: ik ben van de school ‘ach, een hotel of appartement is maar om in te slapen’. Ik vind het belangrijk dat het dicht bij de piste is en je een goed bed hebt, maar dat is het dan wel. Maar in Méribel verbleef ik een hotel dat alle verwachtingen kilometers overtrof. Wil je eens een keer iets echt bijzonders, heb je iets te vieren of ga je voor ultieme luxe? Dan is dit hotel dat begin december 2021 heropend werd the place to be.

De kamers zijn gigantisch, de aankleding prachtig en de ligging direct aan de piste geweldig. Maar wat dit hotel voor mij werkelijk ongeëvenaard maakte, is de service. Ik ga zeker niet alles verklappen, want je moet het vooral beleven. Goed, een tipje van de sluier dan. Zodra ik op mijn kamer was werd ik verwelkomd met een fles wijn en een kaasplankje, keurig opgediend door een heer met de uitstraling van een butler.

Of wat dacht je van de fotoservice die je professioneel vastlegt op de piste? Oh ja, dat is net nadat twee heren je in je skischoenen hebben geholpen terwijl ze jou een kopje koffie of glaasje water aanbieden. ’s Middags staan ze ook weer voor je klaar om je schoenen uit te trekken. Taartje erbij?

Voor meer informatie en boekingen ga je naar de website van Le Coucou Méribel.

De gezellige bar

Méribel, ook iets voor jou?

Al met al vind ik Méribel een absolute aanrader. Midden in het grootste skigebied ter wereld, dat ook nog eens telkens als beste uit de bus komt in allerlei lijstjes. Het dorp is gezellig en er wordt jaarlijks flink geïnvesteerd om de liften te optimaliseren. Ook de kwaliteit van de pistes is super goed. Bovendien is het een gezellig dorp en is er ontzettend veel te beleven.

Het prijsniveau vond ik wel iets bovengemiddeld, als je dat vergelijkt met bijvoorbeeld Oostenrijk. Het is vergelijkbaar met andere skidorpen in Frankrijk. Maar natuurlijk geldt daarbij wel dat je het zo gek kunt maken als je zelf wilt. Wil je iets budgetvriendelijker, ga dan voor een appartement of chalet. En misschien niet elke dag uit eten. Ook beter voor de lijn!

Ik garandeer je dat je in Méribel een heerlijke wintersport hebt. Dus als het aan mij ligt: ga! Ik hoop er zeker nog eens naartoe te gaan.

Lees alles over Méribel en Les 3 Vallées

Genieten van heerlijke pistes in Méribel

Deze reis naar Méribel werd mede mogelijk gemaakt door Méribel Tourisme

Alle foto’s (tenzij anders vermeld): Pauline van der Waal