Onlangs mochten wij op uitnodiging van Savoie Mont Blanc, waartoe het Franse Avoriaz behoort, de seizoenstart op 9 december 2022 van dit behoorlijk indrukwekkende gebied meemaken. Binnenkort volgt ons reisverslag op Snowrepublic.nl. Maar we nemen je nu alvast mee naar Avoriaz, onderdeel van megaskigebied Les Portes du Soleil. Geniet mee van de foto’s!

Avoriaz is een dorp met een bijzondere ontstaansgeschiedenis en is bebouwd met een aparte architectuur. Maar bovenal: geheel autovrij! Al het vervoer gaat hier met paard en wagen of sneeuwscooter. Of op de ski natuurlijk, waarmee alle accommodaties ski in, ski out zijn.

Tijdens ons bezoek in het weekend van 9 december opende het skigebied net haar deuren, onder andere met het evenement Rock on Snow, waar meer dan 70 merken hun gear voor dit seizoen presenteerden, en wat ook nog getest mocht worden. En een droomstart voor Avoriaz was het: toen we aankwamen viel er net een enorme bak nodige sneeuw: meer dan genoeg om het openingsweekend spectaculair te laten starten!

Avoriaz is onderdeel van Portes du Soleil wat maar liefst 650 pistekilometers in twee landen beslaat. Je skiet hier zo naar Zwitserland en weer terug: een bijzondere ervaring!

Les Portes du Soleil is een verrassend divers skigebied. Kan natuurlijk ook bijna niet anders met 650 kilometer, maar naast kilometervreten kun je hier ook volop genieten van brede en lange pistes met geweldig uitzicht. En pittoresk skiën tussen de bomen! Wij hadden dubbelop mazzel, want er viel precies in het openingsweekend ook nog eens zo’n 80 cm aan verse sneeuw. Wat een topcondities!

Een droomstart voor Avoriaz dus…en dan was het ook nog eens fantastisch weer, hoewel wel wat fris met zo’n -10 overdag, maar dit is zelfs voor dit hooggelegen gebied erg koud. Avoriaz ligt op 1800 meter hoogte.

Naast je eindeloos tochten maken kun je ook pad met en E-fatbike. Super leuk om te doen, zeker voor de fietsers onder ons!

Meer dan aangenaam verrast zijn we door dit gebied, dat minder bekendheid geniet dan andere grote skigebieden als Les Trois Vallées. Binnenkort lees je alles over Avoriaz en Les Portes du Soleil en vertellen we je precies waarom dit gebied echt anders dan anders is…!

Hoofdfoto en foto’s: Patricia Christiani


Anderen lazen ook:

 

Grossarl

Grossarltal, nog meer skiplezier voor het hele gezin.

Het Grossarltal had altijd al een groots aanbod in Ski amadé. Dit jaar is fors geïnvesteerd in nieuwe kabelbanen, skipistes en restaurants op de berg. Speciaal voor gezinnen: gratis ski- en avonturenpiste in het dal voor beginners. Geniet van de unieke natuur bij de ingang van het Nationaal Park Hohe Tauern. Lees meer

Morzine

Boek je volgende skivakantie in Morzine!

Een authentiek Frans dorp midden in het uitgestrekte Portes du Soleil skigebied met 600 km aan pistes. Ski tot in Zwitserland, over uitgestrekte poedervelden of op door bomen omzoomde pistes. Eindig in een bruisend dorp met veel gezelligheid en geweldige restaurants. Lees meer

Nordic

Ga voor een sneeuwzekere wintersport in Scandinavië

De rustige en brede pistes in Noorwegen en Lapland zijn een walhalla voor iedere wintersporter. Je combineert hier dagen op de piste met unieke activiteiten: spring in een ijswak na de sauna, glijd met een huskyslee door feeërieke bossen of scheur met een sneeuwscooter over bevroren meren. Lees meer