Deze skiër gaat voor een wereldrecord: 80 skiliften op 1 dag!

De 51-jarige Christian Flühr kun je wel een ware ski-fanaat noemen: tussen 1999 en 2009 vestigde hij maar liefst 13 wereldrecords in het skiën. Nu is hij op jacht naar zijn 14e wereldrecord. Op 31 januari 2025 probeert Christian 80 verschillende skiliften in de skigebieden KitzSki en SkiWelt Wilder Kaiser/Brixental te nemen, allemaal binnen één dag.
Wereldrecord
Na jaren van rust pakt de 51-jarige ski-fanaat Christian Flühr zijn recordjacht weer op en maakt hij jacht op zijn volgende record: 80 liften op 1 dag. Hij start om 4:00 uur ‘s ochtends en hoopt om 18:30 uur zijn laatste bocht te maken en dit waanzinnige record binnen te slepen. Ter vergelijk: SkiWelt heeft zelf ook verschillende skirondes, waarvan de langste 70 kilometer piste beslaat en je “slechts” 37 liften passeert.
De Duitse krant Müncher Merkur vroeg Christian waarom hij opnieuw een opmerkelijk record wil vestigen.
Altijd liefde voor de bergen
Hoewel Christian opgroeide in het Ruhrgebied, ontdekte hij al jong zijn passie voor de bergen en het skiën. Hij verhuisde op 19-jarige leeftijd naar de Alpen, waar hij nu woont. Zijn eerste record zette hij 25 jaar geleden neer, toen hij 68 uur achter elkaar skiede. Ook indoor zette hij een skirecord neer, waar hij maar liefst 111 uur en 11 minuten achter elkaar indoor afdalingen maakte.
“Ik hou van extreme uitdagingen”
Christian, die in het dagelijks leven woordvoerder is van belangrijke namen zoals Angela Merkel, had het recordjagen eigenlijk achter zich gelaten. Maar het verlangen om grenzen op te zoeken bleef knagen. Sinds vorig jaar is hij alweer fanatiek aan het trainen, met tien kilo minder op de weegschaal en een strak plan in gedachten. “Elke kilo minder helpt me bij deze uitdaging,” lacht hij. Volgens Flühr is de combinatie van uithoudingsvermogen, planning en timing essentieel voor deze poging.
Zijn plan is als volgt: starten in Kitzbühel, vervolgens door naar het aangrenzende skigebied, en als kers op de taart de beroemde Hahnenkamm afdaling. Alles is tot in de puntjes voorbereid, zelfs de tijdsplanning is vastgezet op tien uur. De enige onzekerheid? Het weer. Maar ook daarover blijft hij optimistisch: “Het wordt mooi weer!”
Hoeveel liften kun jij nemen op één dag?
Op een gemiddelde skivakantiedag maken de meeste skiërs zo’n twaalf lifttochten. Christian hoopt er op zijn beurt dus 80 te halen. “Mijn lunch, kersenjambroodjes, eet ik wel onderweg,” zegt hij lachend.
Voor wie hem wil nadoen: ga je deze uitdaging aan? Maak jij in jouw volgende wintersport zoveel mogelijk lifttochten? Kijk of je Christian Flühr kunt bijhouden! 😉
Bron: Merkur.de | Hoofdfoto: Theo Schut
Anderen lazen ook:
- 8 afdalingen in SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental die je gedaan moet hebben
- De nieuwe SkiWelt Tour: tot wel 85 kilometer op één dag!
- 10 epische momenten tijdens de heenreis naar wintersport
Skiën doe ik met zoveel liefde dat je het rustig een obsessie kunt noemen. En als reporter voor Snowrepublic komen er maar liefst drie passies samen: schrijven, wintersport en alles wat er online gebeurt. Ook hou ik van een gezellige après-ski en is de bijbehorende muziek mijn guilty pleasure.
Voor jou ga ik op zoek naar de laatste nieuwtjes, beste tips en leukste spots op wintersportgebied!